Poskytované služby

Stenata Vetcentrum, veterinární klinika je specializované pracoviště na prevenci a léčbu nemocí malých zvířat, které je plně vybaveno tak, aby mohla být poskytnuta kompletní péče v rozsahu od preventivních zákroků až po urgentní medicínu, intenzivní péči a dlouhodobou hospitalizaci.

Preventivní péče

Velice důležité je každoroční preventivní vyšetření a vakcinace. Toto zahrnuje vyšetření celkového zdravotního stavu a aplikaci vakcín podle doporučených vakcinačních schémat. V případě jakéhokoliv nálezu doporučujeme další vyšetření, která povedou ke stanovení diagnózy a umožní zahájit účinnou terapii. Je nutné mít stále na paměti, že naši mazlíčci stárnou mnohem rychleji než my a změny zdravotního stavu přicházejí mnohem rychleji, než bychom si přáli.

Léčebná péče

Dscf0457

I přes pravidelnou preventivní péči může nastat situace, kdy se váš mazlíček cítí pod psa. V těchto případech můžeme rychle zahájit diagnostické postupy. Jedná se o hematologické a biochemické vyšetření krve (včetně vetstatu - acidobazické rovnováhy, iontů, hormonů – thyroxin, kortizol či stanovení žlučových kyselin), vyšetření moče, rtg, sonografické nebo endoskopické vyšetření. Vzhledem k tomu, že Vetcentrum disponuje přístrojovým vybavením pro tato vyšetření, je možné je provádět nezávisle na pracovní době jiných laboratoří a výsledky máme ihned k dispozici.

Chirurgie

Pokud váš mazlíček potřebuje chirurgický zákrok, můžete být ubezpečeni, že jsme připraveni na nejrůznější eventuality, které mohou nastat. Od preventivních zákroků - kastrací (odstranění vaječníků a dělohy), operací měkkých tkání v dutině břišní i hrudní, přes komplikované ortopedické operace zlomenin či různých vrozených vad až po operace kloubů a páteře.

Referenční pracoviště

Jsme referenčním pracovištěm pro obory: Chirurgie, ortopedie, neurologie, dermatologie, endokrinologie a nemoci plazů. Dále referujícím kolegům nabízíme možnost spolupráce při specializovaných vyšetřeních pacientů (rtg, usg, endoskopie, laboratoř – hematologie, biochemie).

Kontaktujte nás

MVDr. Roman Nejez
VETCENTRUM, Veterinární klinika
Lvovská 1, 708 00 Ostrava-Poruba
Pohotovost: 731 184 440, 603 485 093
Ordinace: 596 939 292, 603 485 093
e-mail: vetcentrum@seznam.cz

Ordinační hodiny

Po – Pá   8 – 18 hod.
So, Ne, svátek   9 – 12 hod.
Doporučujeme se na všechna ošetření objednat.
Zkrátíte tím dobu Vašeho čekání.

Kdy ordinují

Služby lékařů:

Po-Pá : ranní 8 - 16 hod., odpolední 11 -18 hod.

So, Ne, svátky : 9 - 12 hod.

Měsíční přehled