Rehabilitace

Vetcentrum, veterinární klinika nabízí spolu s kompletní ortopedickou a neurologickou péčí také následnou rehabilitaci s individuálním rehabilitačním plánem.

Fyzioterapie a rehabilitační metody jsou součastí komplexního přístupu k pacientovi, pomáhají urychlit rekonvalescenci pacienta jak po chirurgické tak konzervativní terapii.

Nejčastější využití rehabilitačních metod je u poúrazových stavů, při léčbě zlomenin, ruptuře kolenních vazů, luxaci céšky a jiných. Výrazně napomáhají návratu mobility u neurologických pacientů po chirurgické terapii výhřezu meziobratlové ploténky.

Rehabilitace vyžaduje čas a trpělivost, pravidelné konzultace s ošetřujícím veterinárním lékařem a hlavně spolupráci majtele.

Cílem rehabilitací je omezit bolest, podpořit hojení, postupně zlepšit pohyblivost, pokud je možné tak obnovit normální funkci svalů, kloubů nebo celé končetiny a pomoci pacientům k rychlejšímu návratu plné kondice.

Využívají se metody masáže, pasivní mobilizace a strečinku, navazuje pasivní a aktivní cvičení s využitím vlastní váhy pacienta nebo různých cvičebních a balančních pomůcek, cviky pro samotné posilování a zlepšení koordinace. Možno doplnit o elektrostimulaci nebo hydroterapii.

V každém případě se v průběhu rehabilitace rozvíjí a podporuje vztah majitele a psa, u kterého také přispívá k celkovému zlepšení kondice, výživného stavu a správného rozvoje funkcí pohybového aparátu. Z tohoto důvodu se cvičení doporučuje nejen u pacintů ale i u mladých, temperamentních pejsků, přes dospělé jedince až po geriatrické psy jako prevence vzniku svalových spazmů, zlepšení nebo udržení rozsahu pohybu a motorických funkcí.

Dscf5905 Dscf5901

 Dscf5910 Dscf5896

Kontaktujte nás

MVDr. Roman Nejez
VETCENTRUM, Veterinární klinika
Lvovská 1, 708 00 Ostrava-Poruba
Pohotovost: 731 184 440, 603 485 093
Ordinace: 596 939 292, 603 485 093
e-mail: vetcentrum@seznam.cz

Ordinační hodiny

Po – Pá   8 – 18 hod.
So, Ne, svátek   9 – 12 hod.
Doporučujeme se na všechna ošetření objednat.
Zkrátíte tím dobu Vašeho čekání.

Kdy ordinují

Služby lékařů:

Po-Pá : ranní 8 - 16 hod., odpolední 11 -18 hod.

So, Ne, svátky : 9 - 12 hod.

Měsíční přehled